NAPSALI O NÁS

Fárák Fest (Ilona Blovská)

Lepší závěr povedeného festu jsme si nemohli snad ani přát. Je pravda, že spousta lidí se již vydala na cestu k domovům, ale ti, kdo zůstali, nelitovali. Pražský Maniac rozpoutal na scéně pravé peklo plné punk rockové muziky, skoků a šíleného pohybu. Do některých unavenějších hostů tak napumpoval novou energii, která se jako bumerang vracela k muzikantům formou potlesku a vyvoláváním kapely. Určitě povedený set, ve kterém Jiří Bareš představil skladby Mám se fajnČapíMáš tlustou mámuShulin… Publikum si i v tomto velice pozdním čase vynutilo přídavek, kterým se stal ještě jednou song Čapí. Právě tato píseň se stala tím posledním, co jsme si na letošním Farák Festu mohli poslechnout a tak i ti nejvytrvalejší hosté odcházeli z areálu se spokojeným výrazem ve tváři.

Monster Tour 2019 (Vlaďka Suchanová)

Druhými na pořadí večera byli pražští Maniac, hrající lollipop-punk. Výborné živé vystoupení, osobitý styl i kontakt s publikem si získal můj obdiv. Máš tlustou mámuČapíShulinSkotská i vyloženě na přání Severní vítr, roztančil veškeré přítomné. Maniac koncertuje po celé České republice a čím dál častěji zavítají i k sousedům za hranice.

Topfest 2019 (Rock Sound)

Kapela Maniac nadšená ze Slashe.

Projekt Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators na Slovensko přijel poprvé, a to v rámci svého turné k aktuálnímu albu Living the Dream. Přípravy a pomalu houstnoucí dav, posléze samozřejmě také koncert samotný, přišli omrknout i pánové ze skvělé pražské lollipop-punkové skupiny Maniac, kteří toho dne program Blue Stage uzavírali. 

Úslava fest ( Luděk Blovský)

Pražská, alespoň podle Bandzone.cz, punková kapela předvedla vynikající vystoupení. Bylo vidět, jak jsou sehraní, jeden o druhém přesně věděl, co se bude dít v příštím okamžiku. Název Maniac má určitě trošku v názvu to, co muzikanti předváděli. Ale pozor, vše jen v dobrém. Na parketu ještě nikdo netančil, a tak se zpěvák s mikrofonem vydal přemluvit skupinu děvčat. Na fotografiích je vidět, že „osobní kouzlo“ zapůsobilo a k prvním fanynkám se přidaly další.